جستجوی مطالب سایت

AUTO HOLD01

این سیستم، بدون نیاز به اعمال فشار بر پدال ترمز،خودرو را در ترافیک نگه خواهد داشت.

هنگامی که شما در ترافیک های خسته کننده یا پشت چراغ قرمز قرار می گیرید باید برای جلوگیری از حرکت خودرو،پای خود را بر روی پدال ترمز تا رفع ترافیک قرار دهید.

در این شرایط دو حالت پیش می آید:

  1. اگر تعویض دنده ی خودرو به صورت دستی باشد،راننده مجبور است در هر بار راه افتادن ،عمل نیم کلاچ را انجام دهد و هنگامی که خودرو متوقف است پای خود را بر روی پدال ترمز قرار دهد تا خودرو حرکت اضافی در ترافیک انجام ندهد.
  1. اگر تعویض دنده ی خودرو به صورت اتوماتیک باشد،راننده یا باید دسته دنده را در حالت خلاص(حالت N)قرار دهد و پای خود را بر روی پدال ترمز قرار دهد و یا باید دسته دنده را در حالت حرکت(حالتD)قرار دهد و با پدال ترمز خودرو را کنترل کند؛یعنی با برداشتن پا از روی پدال ترمز،خودرو،شروع به حرکت می کند و با گذاشتن پا بر روی پدال ترمز خودرو متوقف می شود و تا شروع حرکت دوباره باید پا بر روی پدال باقی بماند.

همانطور که می بینید، در ترافیک پای راننده باید دائما بر روی پدال ترمز باشد(در حالت توقف)و در ترافیک های طولانی،می تواند آزار دهنده باشد.

البته در شرایطی که راننده مطمئن باشد مدت زمان طولانی را متوقف خواهد ماند،می تواند از ترمز دستی استفاده کند و پای خود را از روی پدال ترمز بر دارد؛ولی گاهی اوقات مدت زمان توقف را نمی توان فهمید و پای راننده ای که چندین ساعت در ترافیک می ماند خسته می شود.

برای چنین شرایطی سیستم AUTO HOLD طراحی شده است.

عملکرد این سیستم به صورت است:اگر سیستم AUTO HOLD فعال باشد،هنگامی که شما خودرو را متوقف کردید،لازم نیست برای ثابت نگهداشتن خودرو،پدال ترمز را همچنان بفشارید یا از ترمز دستی استفاده کنید؛خودروی شما ثابت می ماند تا وقتی که شما پدال گاز را فشار دهید.

پس از فشردن پدال گاز،خودرو حرکت خواهد کرد و مجددا در صورتی که خودرو را متوقف کنید و پای خود را از روی پدال ترمز بردارید خودرو ثابت می ماند تا وقتی که دوباره پدال گاز را فشار دهید.

دکمه ای که برای فعال یا غیر فعال کردن این سیستم استفاده می شود،معمولا در اطراف دکمه ی مربوط به ترمز دستی الکترونیکی یا همان (EPB) قرار می گیرد.

AUTO HOLD02

البته در مکان های دیگری نیز ممکن است تعبیه شود.

AUTO HOLD03

 

برچسب ها

tag ترمز ماشین ، تجهیزات ایمنی ماشین ، سیستم های الکترونیکی ماشین tag

sixth ll

لیست کامل مطالب

بالا
پایین