LDW 01

همانطور که می دانید حرکت همه رانندگان بین خطوط باعث کاهش ترافیک و تصادفات رانندگی می شود ، این سیستم ایمنی فعال به راننده کمک می کند بین خطوط رانندگی کندجهت کمک به را هنگامی که راننده در حال خارج شدن از لاین خود باشد(در صورت فعال بودن این سیستم) با دادن هشدار به راننده،او را از خطر آگاه می کند.

برای مثال خودرویی را در شکل زیر مشاهده می کنید که در حال حرکت بین دو خط جاده می باشد و به علت عدم توجه یا خواب آلودگی راننده،در حال خارج شدن از خط می باشد،در این حالت یک هشدار صوتی راننده را از خطر آگاه می کند

LDW 02

خودروهای مجهز به این سیستم دوربین یا دوربین هایی دارند که معمولا در جلوی خودرو نصب می شود. (البته در بعضی خودرو ها ممکن است این دوربین در عقب خودرو نصب شود) در شکل زیر یک جفت دوربین را می بینید که در جلوی خودرو نصب شده است.

LDW 03

وظیفه ی این دوربین ها تشخیص خطوط جاده می باشد ، فرقی نمی کند این خطوط ممتد باشند یا غیر ممتد.

LDW 04

هنگامی که سیستم تشخیص دهد راننده در حال نزدیک شدن یا خارج شدن از خط جاده می باشد با هشدار دادن به راننده او را از خطر آگاه می کند که هشدار دادن به راننده معمولا به صورت نمایش در صفحه ی کیلومتر شمار اتومبیل یا صفحه ی LED خودرو به همراه پخش اخطار صوتی می باشد (چنانکه در شکل زیر می بینید) و یا لرزش فرمان یا صندلی راننده به همراه پخش اخطار صوتی باشد.

LDW 05

این سیستم را نیز می توان مانند سایر سیستم های ایمنی فعال یا غیر فعال کرد.

LDW 06

چند نکته را در نظر داشته باشید.

1- این سیستم حتی در صورت فعال بودن ، در سرعت های کم (مثلا در سرعت های کمتر از 60 کیلومتر) اعلام هشدار نمی کند.

2- این سیستم خارج شدن از هر دو سمت چپ و راست را تشخیص داده و اخطار می دهد.

3- اگر راننده راهنما بزند و خط عوض کند،سیستم هشدار نمی دهد،چون متوجه می شود،راننده آگاهانه و با هشیاری کامل،مسیر خود را تغییر داده است.

برچسب هاtag

ورود به سایت

تفاوت سیستم پایداری CBC و EBD

DIFFERENCE OF CBC EBD

کنترل خودرو در کوهستان و آفرود

without HAC 01

تاریخچه خودروسازی هیوندا

HYUNDA

بالا
پایین